Klubová akcia

Motivácia a odmeňovací systém

Na našom v poradí siedmom klube sme si prešli ako vytvoriť efektívny mzdový systém, kde sú jasné všetky typy jeho zložiek. Svojim nastavením vytvára istotu, že nám práve mzdy "neprežerú" financie našej firmy.

0
Účastníkov
0
Hodín prednášky
0
Šálok káv
0
Klubová akcia
Anna Matusova
Bolo to skvelé. Doplnilo mi to moje náhľady na motiváciu a budem vedieť kompetentnejšie poradiť klientom. Najviac ma dostalo odmeňovanie administratívy. Nesprávne nastavené. Idem to zmeniť. Žiadne jasné pravidlá na pohyblivú zložku. Utvrdilo ma to v tom, že sa nemusím báť odmeňovať obchodníkov na provízie. Je to fér. Plus pridám funkčnú zložku za jasne stanovené ciele,účely. Uvedomila som si že som bola v zrade sama voči sebe - odmena. Najviac produkcie ale malý plat- zmením to. Bola som v správnomčase na správnom mieste. Ďakujem.
Anna MatúsováPerformia, s.r.o.
Pre mňa bolo super uvedomenie, že ja ako manažér nemám motivovať ľúdí, ale mám ich nedemotivovať. Mám spôsobiť aby sa zvýšil ich motivačný stupeň ( úroveň motivácie). Tiež som si znovu uvedomil aké je dôležité dávať pozornosť ľuďom a vzdelávať ich. Začnem to robiť. Super, ďakujem.
Milan ŠtricSPIRIT s.r.o.
S nastavením miezd bojujem už asi 15 rokov a dnes som mal možnosť porovnať či tých 15 rokov stálo za to. Myslím, že zásadné veci som vyriešil, ale opäť som vďaka Vašovi objavil ďalšie oblasti a možnosti v odmeňovaní, ktoré môžem využívať. Veľmi dobrá prednáška a hodnotné dáta. Použiteľné nie len v práci, ale aj v živote. Vďaka nim môžeme ešte lepšie plánovať financie, odmeňovať ľudí a hlavne nastaviť odmeny tak, aby bola dobrá výmena ako pre zamestnanca tak aj pre firmu.
Ivan UhliarOSMOS s.r.o.
Celá dnešná téma bola pre mňa obohacujúca. Veľakrát a opakovane som si uviedla vo svojich poznámkach, že mzda nie je motiváciou. Tie nástroje na zvyšovanie motivačného stupňa sú úžasné. Uvedomila som si, že je naozaj dôležité vyjadriť podriadeným záujem, potvrdzovať ich. Nikdy som to v podstate nerobila. No určite to chcem zmeniť. Mohla by som ísť rad radom, bolo toho neskutočne veľa čo mi pomohlo uvedomiť si niektoré súvislosti s odmeňovaním, menežovaním. A ten konkrétny systém mzdy, tak na ten sa veľmi teším, lebo je to presne to čo potrebujem.
Jarmila HlivjakováRENOJAVA s.r.o.
Dôležitosť malých potvrdzovaní ktoré majú obrovský význam v živote ľudí. Každý človek je šťastný keď ho niekto pochváli. Zistiť kto “ na čom fičí”- Vedieť korý človek na čo reaguje, aby sme mohli byť najlepší šéf.
Róbert KutlíkTREBOR s.r.o
Páčilo sa mi poznanie o motivácií, že je to popud, ktorý ide zvnútra a môžeme ho u človeka ovplyvniť len pomocou nástrojov, ktoré sme si pomenovali. Užitočné boli aj dáta o odmeňovacom systéme a tvorbe odmeňovacieho systému.
Martin HolendaPRORECO s.r.o.
Spoznal som motivačné stupne ľudí, že to má súvis ( priamy) s emočnou škálou. Že motivácia nie je nástrojom manažéra a mnoho nových poznatkov. Myslím si, že všetko čo som sa dnes dozvedel, mi pomôže pochopiť a zrealizovať systém odmeňovania, ako aj ovplyniť motiváciu ľudí.
Rudolf ZimenPRORECO s.r.o.
Bolo to fantastické ! Veľa uvedomených vecí, ktoré sú celkom logické, ale človek ich nerobí alebo robí úplne inak. Motivačné stupne -> už 4. krát som ich počul, ale stále si to v praxi neuvedomujem. To, že k motivácií je najdôležitejšie odstrániť demotiváciu je geniálne ! Už len to zaviesť do praxe.
Vladislav ŠtetinaGEOTHERM Slovakia s.r.o.
Tvrdo zastaviť demotiváciu a to čo ju spôsobuje. Toto by mohlo vyriešiť veci. Často je toho veľa a nie je všetko čas vyriešiť a na niečo sa aj zabudne (odloží) lebo to pre mňa nie je dôležité. Budem to musieť riešiť - hneď keď to zistím. V mojej firme to určite pomôže.
Ľubomír KutňanksýOASIS, s.r.o